medycyna antropozoficzna

medycyna antropozoficzna

Jak Traumatic Brain Injury wpływa na słuch

Problemy słuchowe są dość powszechne po urazowym uszkodzeniu mózgu (TBI), ponieważ wewnętrzna ucha są bezpośrednio podłączone do centralnego systemu nerwowego. Dzwonienie w uszach (tinnitus) oraz utraty słuchu są dwa z najczęściej zgłaszanych działań niepożądanych urazie mózgu. Niektóre inne problemy ze słuchem, które mogą wystąpić w następstwie uszkodzenia mózgu obejmują nadwrażliwość (normalne sytuacje wydają się bardzo głośno); Trudność filtrowanie jeden zestaw dźwięków z szumu tła; i słuchowe agnozja (zwany również czysta słowo głuchota). Słuchowe agnozja jest stanem, w którym dana osoba nie jest w stanie rozpoznać znaczenia pewnych dźwięków.

Po TBI, zaburzenia słuchu może wystąpić z różnych powodów, zarówno mechanicznych i neurologicznych, zwłaszcza gdy ucha wewnętrznego i / lub skroniowych zostały uszkodzone. Zewnętrzna krwawienia w przewodzie słuchowym, środkowy uszkodzenie ucha, ślimakowy szkody i / lub skroniowej zmiany mogą spowodować zaburzenia słuchu.

Dzieci, które cierpią TBI zazwyczaj napotykają na dodatkowe problemy w zakresie komunikacji, zdobywania nowych informacji, orientacji przestrzennej, ukończenie zadania, kontroli impulsów, i rozmowa społecznego.

Ucho wewnętrzne składa się z szeregu delikatnych membran, które można łatwo pęknie w trakcie urazu głowy. Ślimak, który jest ważną spiralny kości w uchu, mogą zostać uszkodzone przez silne uderzenie w głowę, powodując uszkodzenie słuchu. Inne rodzaje uszkodzeń błony może spowodować utratę słuchu, a także zawroty głowy (zawroty głowy) i nudności. Czasami operacja może poprawić uszkodzenia ucha wewnętrznego.

Ponieważ utrata słuchu limity lub zabiera jeden z podstawowych środków, których używamy do komunikowania się, ubytek słuchu ma potencjał, aby skomplikować wiele innych skutków ubocznych uszkodzenia mózgu, głównie problemów poznawczych i społecznych. Wiele ofiar TBI już cierpieć problemy poznawcze, takie jak problemy ze znalezieniem słów, a problemy te nasilają się tylko wtedy, gdy pacjent nie może usłyszeć, co dzieje się wokół niego.

Na szczęście dla niektórych ofiar TBI, problemy ze słuchem zniknie kilka tygodni po wypadku, który doprowadził do uszkodzenia mózgu pacjenta, ale inne problemy ze słuchem będzie trwać w nieskończoność. Ponieważ wiele problemów słuchowe nie mogą nawet zostać wykryty przez samego pacjenta po TBI, zaleca się, że ktoś cierpi na urazie mózgu oceniane przez audiologa, nawet jeśli nic nie wydaje się być w porządku z przesłuchania ofiary.

Jeśli Ty lub bliska osoba doznała urazu mózgu Houston w Teksasie czy gdziekolwiek, proszę skontaktować się z doświadczonych Brain Injury Adwokaci Kennedy'ego Hodges L.L.P.

- autor artykułu